ME a SP Budapešť

 Už od roku 2009 má naše TŠ TWIST kontinuálně každý rok nějakou formací mezi sedmi nejlepšími na MS či ME  – tedy ve finále titulární soutěže. A to buď v párové formaci, či v dívčích formacích. Tedy 14 let máme vždy někoho do 7. místa!

Letos jsme do Budapešti  odjížděli s výpravou 43 aktivních členů. Ubytování v resortu s bazénem jsme si náležitě užili, stejně jako švédské stoly u večeře a snídaní. Společná doprava autobusy je u nás 20 let samozřejmostí.

V sobotu nás na ME reprezentovala formace Madonna Ladies a na SP páry. Z opravného kola jsme postoupili v dívčích formacích z 1. místa. Po semifinále jsme obsadili  (holky vytančily)  celkové 10.místo – nejlepší z ČR. Neztratily se ani naše páry! Jakub Hlubuček s Nelou Choutkovou byli také ve své juniorské ktg. nejlepší z ČR a skončili na 30.místě. 47 místo pak vytančili Maty Anderle s Maruškou Vomlelovou. V žácích byli na 38 místě naši Ondra Hlubuček s Johankou Randulovou. Ale  pro páry to byla jen navíc ktg., protože se páry soustředily na nedělní formaci. (Napadá mne, jak nám naši bývalí členové a jejich okolí, tehdy vlastně šikovnější a úspěšnější páry, tvrdili, že je v Twistu konec..proto přestupují a to u nás nemá perspektivu a odborníky….a dnes ti “odešlí bývalí” už vůbec , ale vůbec v párech netančí 🙂 )

V neděli jsme měli na starosti “pouze” dvě formace. Jak patrno byli jsme nejpočetnější českou oddílovou výpravou. Formace MADONNA (asi aby to nebylo ML líto) skončila celkově také na 10 místě – tedy stejně jako jejich starší vzory o den dříve.  Na sedmém místě pak skončila párová formace TWISTER.

Velmi musíme poděkovat přítomným rodičům z ML, kteří nezištně zásobovali po oba dny všechny naše tanečníky neuvěřitelnou zásobou připraveného ovoce, ovocnými poháry atd., nebo pomáhali jako motospojky a “nervoví uklidňovatelé”.  Rodiče, letí k Vám VELKÉ DÍKY! 

Konečně děkujeme i VŠEM tanečníkům a tanečnicím za vzornou reprezentaci oddílu i ČR, děkuji trenérkám (ač v Budapešti netrénujícím, přesto pomáhajícím) a speciálně děkujme Terce Valtrové za skvělou trenérskou práci!

Jirka a Zuzka 

 

 

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments